Kniha Starý lev a mladá opice 

Veronika Opatrná, Prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc.

oceněna v soutěži Book in progress
nominace Národní cena za studentský design

Starý lev a mladá opice. Děda a vnučka, věkový rozdíl šedesát let. Vědec, který se celý život uchyloval do světa poezie. Grafička, ilustrátorka, která mu plní sen.


Kniha básní je upřímnou výpovědí života na pozadí reality této země. Mostem osudů několika generací – ze světa dětských říkanek do kruté bolesti dospělých; přes nástrahy mládí po naschvály stáří. Je v ní humor, kousek vědy, trocha recese, hodně lásky – milenecké, rodičovské, dědečkovské. A doslova smrt… se snahou se s ní nějak vyrovnat.

Není ale jen katalogem vybraných básní. Ve svém celku se náhle stala příběhem s vlastním životem poutavým pro nejrůznější čtenáře. Promlouvá totiž nejen skrze verše, ale i svým citlivým a nevšedním vizuálním pojetím protkaným ilustracemi, dobovými fotografiemi a odkazy. Právě soulad mezi slovem a obrazem dojímá svou ryzostí, lidskostí a něhou.

299 Kč + poštovné 
 


Knihu si je možné osobně prohlédnout a zakoupit či objednat online v knihkupectví Xaoxax a Roleta39. A pokud jste z Prahy, můžeme se rovnou domluvit na osobní předání.


ISBN 978-80-270-8347-3
108+32 stran
V4+V1
230x105x17 mm
200 g
Vydáno samonákladem 2020